WhatsApp'ta Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları


WhatsApp için karanlık modu denemek isteyebileceğiniz başlıca nedenlerden biri pil ömrünü uzatmaktır, ancak uygulamayı değiştirmeden daha az güç tüketmenin başka yolları da vardır.

WhatsApp'ın karanlık mod için renk seçimini sevmiyorsanız, görünümü kişiselleştirmek için kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Uygulamanın ayarlarını girin, 'Sohbetler'i seçin ve' Duvar Kağıdı'na dokunun, ardından 'Düz renk'i seçin ve standart soluk gri arka plandan daha koyu bir şey seçin.

Bu, mesaj balonlarının, menülerin ve diğer arayüz öğelerinin rengini değiştirmez, ancak Google'ın araştırması , siyah piksellerin diğer renklerden önemli ölçüde daha az güç tükettiğini buldu.


Varsayılan olarak, WhatsApp arka planda çok fazla dosya indirir, bu da telefonunuzun pilini gerçekten tüketebilir, böylece WhatsApp ayarlarını açıp 'Veri ve depolama kullanımı'nı seçerek güç tasarrufu yapabilirsiniz.

Bu bölümde medyanın ne zaman indirilmesi gerektiğini seçebilirsiniz (mobil veri kullanırken, Kablosuz ağa bağlı olduğunuzda ve dolaşımdayken). Bunları kapatırsanız, mesajlara gönderilen videolar ve resimler yalnızca dokunduğunuzda indirilir.

Telefonunuzun kendi güç tasarrufu modunu etkinleştirmek, şarjlar arasında daha uzun süre dayanmasını sağlamanın başka bir yoludur. Hangi ayarı seçtiğinize bağlı olarak, bu ekranınızın parlaklığını azaltabilir, uygulamaların arka planda çalışırken veri gönderip almasını durdurabilir ve CPU hızını sınırlandırabilir.

1/Yorum Yap :)

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski