İPhone'da Nasıl Ekran Görüntüsü Alınır?

İki farklı ekran görüntüsü alma yöntemi vardır.

Bugünün her şeyi biraz paylaşma çağında, ekranınızdakileri bir arkadaşınızla veya iş arkadaşınızla paylaşmak istediğiniz zamanlar olacaktır. İşte bu zamanlarda iPhone'unuzda nasıl ekran görüntüsü alacağınızı bilmeniz gerekebilir.

Bu kılavuzda, iPhone'unuzda ekran görüntüsünü tam olarak nasıl alabileceğinizi ele alacağız ve hangi modele sahip olursanız olun sizi ele alıyoruz. Bu, iOS cihazınızı kullanırken ekranınızdaki herhangi bir uygulamayı veya görüntüyü hızlı bir şekilde almanızı sağlar.

Bir iPhone'da ekran görüntüsü almanın iki farklı yöntemi olduğundan biraz karmaşık. Hangisini öğrenmek isteyeceğiniz, sahip olduğunuz iPhone modeline bağlı olacaktır, bu yüzden devam etmeden önce bunu bilmek isteyeceksiniz.

İPhone'unuzda ekran görüntüsü aldıktan sonra, iOS'taki Sayfayı Paylaş'ı kullanarak bunları çok sayıda uygulama aracılığıyla gönderebilir veya metin veya 'İşaretleme' ile açıklama ekleyebilirsiniz. Bu, görüntünün önemli bir alanını daire içine almak veya bazı ifadeler eklemek için mükemmeldir.

İPhone X  Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntem, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR veya iPhone X'iniz varsa takip etmek istediğiniz yöntemdir.

iPhone'larda ekran görüntüsü almanın kolay yolu budur. 
Güç / kilit tuşunu (iPhone'u uyandırmak için kullandığınız düğme) ve karşı taraftaki ses açma düğmesini basılı tutmanız yeterlidir.

Bu, bir ekran görüntüsü alacak ve ekranın alt köşesine küçük bir küçük resim gönderecektir.  Ekran görüntüsünün kendisi otomatik olarak Fotoğraflar'a kaydedilir ve küçük resim birkaç saniye sonra kaybolur ve ekran görüntüsü Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.
Ekran görüntüsünü kırpmak için küçük resme dokunabilirsiniz.

Ardından, düzenlemeyi bitirdiğinizde sol üst köşedeki 'Bitti'ye dokunun; düzenlenen ekran görüntüsünü Fotoğraflar uygulamanıza (ve iOS 13'teki Dosyalar'a) kaydetme veya ekran görüntüsünü tamamen silme seçeneği sunulur. 

Tabii ki, ekran görüntüsünü de paylaşabilirsiniz - görüntüyü iMessage, WhatsApp, Facebook veya Twitter gibi desteklenen uygulamalar aracılığıyla paylaşmak için küçük resmi tutmanız yeterlidir.

Diğer iPhone'larda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Eski bir iPhone veya 2020 iPhone SE kullanıyorsanız farklı bir yöntem kullanmanız gerekir. Bu, iPhone 8, iPhone 7 ve hatta iPod Touch gibi cihazlar için geçerlidir.

Dokunmatik Kimlik düğmesine sahip bir cihazda ekran görüntüsü almak için üst düğmeyi (veya cihazınıza bağlı olarak yan düğmeyi) basılı tutun ve aynı anda ekranın altındaki o ana düğmeye basın.  İşte bu , bir ekran görüntüsü aldınız.

Daha yeni iPhone modellerinde olduğu gibi, görüntülenen küçük resme dokunarak çizim ve metin ekleyebilir veya küçük resme uzun süre basarak görüntüyü olduğu gibi paylaşabilirsiniz.

2/Yorum Yap :)

  1. Copyright © 2020 ambargocuyum tarafında Tüm Hakları Saklıdır. ilgilerini için teşekkürler

    YanıtlayınSil
  2. Bilgiler İçin Teşekkür Ederim :)

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski