FaceTime Android'de yok : İşte Kullanabileceğiniz Üç Alternatif


FaceTime, İPhone kullanıcıları için tanıtım gerektirmeyen bir video görüşme platformudur . Ancak, şirketin ekosistemine özel olmaya karar verdiği bir Apple uygulaması olduğu için, Android kullanıcılarının buna erişemediği anlamına gelir. Bu, iOS kullanıcılarının Android kullanan arkadaşlarıyla iletişim kurmak için FaceTime'ı kullanamayacağı anlamına da geliyor.

Neyse ki, her iki platformda da kullanılabilen bazı harika alternatif uygulamalar var. Böylece Android kullanıcıları FaceTime benzeri bir deneyim yaşayabilir ve herkes diğer herkesle iletişim kurabilir.

Bu alternatifler FaceTime deneyimini tamamen yeniden yaratmazken, kendi başlarına harika görüntülü arama uygulamalarıdır. 
Bu yazımızda en iyi FaceTime alternatiflerinden üçünü vurguladık. 

WhatsApp


WhatsApp en popüler mesajlaşma uygulamalarından biridir ve çoğunlukla metin olarak bilinmesine rağmen sesli ve görüntülü aramaları da destekler.

Kısmen FaceTime'a harika bir alternatif çünkü birçok insan zaten var. FaceTime ile ilgili en iyi şeylerden biri, iOS cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelmesidir, bu nedenle bu ekosistemdeki herkes iletişim kurabilirken, diğer uygulamalar için yüklemek için aramak istediğiniz herkese ihtiyacınız vardır.

Yani, bu insanların çoğu zaten WhatsApp'a sahip. Bunun ötesinde, aramalar şifreli olduğu ve başlaması kolay olduğu için de yararlıdır - herhangi bir sohbette video kamera simgesine dokunmanız yeterlidir.

Video görüşmeleri sırasında çok fazla veri kullanma konusunda endişeleriniz varsa, WhatsApp da sizi kapsamaktadır, çünkü verileri azaltmak için video kalitesini azaltabilen 'Düşük Veri Kullanımı' geçişi (Ayarlar> Veri ve depolama kullanımı bölümünde) içerir.

WhatsApp ayrıca sesli ve yazılı sohbetler için, gruplarla, bulut yedekleriyle, GIF'lerle ve daha fazlasıyla birlikte tam özellikli bir uygulama olduğundan, potansiyel olarak ihtiyacınız olan tek iletişim uygulamasıdır.

Uygulamanın telefon numaranızı kullandığını, yani telefonunuzda veya tabletinizde senkronize olmasını sağlamak için WhatsApp Web'i kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Skype


Skype, FaceTime'dan ve hemen hemen tüm diğer video görüşme platformlarından önce gelir, bu yüzden işleri düzeltmek için çok zaman vardı ve bu kadar uzun süredir var olan bir çok insanın zaten sahip olduğu başka bir hizmet.

Giriş yapma ihtiyacı, sadece telefon numaranıza bağlamak yerine, bir telefonda WhatsApp'dan daha az kaygan olmasını sağlar, ancak aynı nedenle Skype bilgisayarlarda ve tabletlerde daha iyi bir seçenektir. Aslında Skype, Android ve iOS'tan Windows ve Mac'e, hatta Linux, Xbox One ve ötesine kadar istediğiniz her platformda çalışır.

Bir hesabınız olduğunda ve birkaç arkadaş ekledikten sonra, bir düğmeye basarak onları görüntülü olarak arayabilirsiniz ve Skype tek bir çağrıda 24 katılımcıyı destekler.

WhatsApp gibi Skype da bu hizmetlerin dahil olmasını beklediğiniz tüm temel özelliklerle sesli aramaları ve metin sohbetlerini destekler.

Google Duo

Google Duo, Google'ın Android'in FaceTime sürümünü yapma konusunda nispeten yeni bir girişimidir ve görünüşe göre popülerlik açısından kalitenin kesinlikle orada olduğunu başaramadı.

Duo, işleri olabildiğince basit (ve video odaklı) tutar. Aslında, uygulamayı başlattığınız anda kendinizi telefonunuzun kamerasından görürsünüz, ardından görüntülü görüşmek için kişilerinizden birine dokunmanız yeterlidir. Telefon numaranızı kullanır, böylece bir hesap oluşturmanız gerekmez.

Görüntülü aramalar en fazla sekiz katılımcıyı destekler ve hatta görüntülü mesaj bırakabilirsiniz. Cevap vermeden önce arayan kişinin canlı videosunu görmenizi sağlayan 'Knock Knock' gibi kullanışlı özellikler de vardır.

Duo Google tarafından yapılırken, Android'e özel değildir. 


0/Yorum Yap :)

Daha yeni Daha eski